W trosce o środowisko naturalne zdecydowaliśmy się na wdrożenie w naszej firmie ekologicznej technologii druku lateksowego.
W starszej technologi solwentowej nośnikiem atramentu jest rozpuszczalnik, który podczas druku emituje szkodliwe opary i wsiąkając w podłoże oddaje później różne niebezpieczne dla ludzi i środowiska związki.

Technologia lateksowa firmy HP jako nośnika atramentu używa wody, a utrwalanie farby na papierze nie odbywa się za pomocą parującego rozpuszczalnika lecz podgrzania farby rozpuszczonej w wodzie do odpowiedniej temperatury.

Dzięki temu nasze wydruki są w pełni ekologiczne i można je eksponować w zamkniętych pomieszczeniach bez obawy o zdrowie swoje i najbliższych.
Posiadamy certyfikaty nieszkodliwości naszej technologi, dzięki czemu możemy instalować wydruki  nawet w miejscach, gdzie troska o zdrowie jest priorytetem.
W
ydruki lateksowe nadają się do instalacji miedzy innymi:  w szpitalach pediatrycznych, hotelach, basenach, przychodniach medycznych oraz w miejscach gdzie serwowana jest żywność.